Головна » Про породу


Фризька порода коней- найбільша гордість конярства Голландії, що славиться своєю багатовіковою історією. Фризька порода була вперше зафіксована в 13 столітті. Але навіть через стільки часу, сучасні представники цієї породи зберегли багато характерних особливостей своїх предків.

Відмінними ознаками цих «чорних перлин» є їх прекрасний зовнішній вигляд, густе волосся гриви, хвоста і бабок, чорне забарвлення і розмашисті потужні ходи. Пропорційна структура благородної голови, розташованої на злегка зігнутої шиї - бездоганне втілення елегантного зовнішнього вигляду цієї породи і її гордої постави.

Доброзичливий характер фриза - ключ до блискучої коні, яку можна використовувати в різних цілях. Чудова рівновагу, бажання працювати і вчитися роблять сучасного фриза надзвичайно привабливою конем для виїздки. У минулому ці коні використовувалися як військові, каретні і упряжні коні на фермах.

І донині цих красенів запрягають в традиційну фризьку двоколку, святкові візки і карети. Фризи також добре проявляють себе в змаганнях з іншими породами в комбінованих змаганнях по екіпажної їзді (Драйвінґ), виїздки та інших дисциплінах, підкоряючи глядачів не тільки своїм зовнішнім виглядом, але і хорошими продуктивними рухами.  

Сучасні фризи - це великі коні (158 - 165 см і вище), що мають могутню статуру, дуже костисті, але елегантні, кілька високоногими, з яскраво вираженим упряжні типом. Шия у фриза з красивим легким вигином, дуже високо поставлена, а голова велика, довга, з майже прямим профілем і довгими суворими вухами.

Найбільш запам'ятовується особливість фризької коні - це дуже довгі і густі щітки, що покривають костисті потужні ноги від скакального до зап'ястного суглоба і спадаючі на великі чорні копита (так звана фрізістость). Крім того, неодмінним атрибутом фриза є пишні і дуже довгі грива і хвіст, а також ворона без відмітин масть, яка стала своєрідною візитною карткою породи. Бажання працювати, хороша пам'ять і допитливість допомагають фризам схоплювати все на льоту і досягати високих результатів в цих дисциплінах.

Реєструє фризских коней з 1879 року організація Koninklijke Vereniging «Het Friesch Paarden- Stamboek »(KFPS). На сьогоднішній день зареєстровано понад 40 000 коней, членами KFPS є 13 000 учасників. За межами Нідерландів ці учасники об'єднуються в свої національні асоціації, які підтримують тісні зв'язки з KFPS. Офіційний сайт Асоціації www.kfps.nl.

Ноги у коня фризької породи настільки виразно волохаті, що тепер у всіх інших коней зайву рослинність на ногах називають фризами. Масть фризької породи - ворона (тобто характеризується чорним кольором вовни). Фризи славляться казково довгими, чарівними гривою і хвостом. Іноді здається, що цей кінь зійшов з ілюстрації дитячої казкової книги про старих замках, лицарів, драконів і принцес.

   
Фризька коня володіє також виразною гармонією і грацією в рухах.     
Фриз в будь-якому віці високий, стрункий і разюче ефектний. Тому іноді навіть юний жеребець фриза дивиться на середньої людини зверху вниз. Однак ці гордовиті вороні велетні добродушні, і не докучають вершнику зайвої запалом, тому дуже зручні у верховій їзді.     

   

   
   

С широкой грудью, с тонкой головой,

С копытом круглым, с жаркими глазами,

С густым хвостом, с волнистой гривой,

С крутым крестцом, с упругими ногами -

Был конь прекрасен! Нет изъянов в нём...

Но где же всадник, властный над конём c копытом круглым, с жаркими глазами,Уильям Шекспир «Венера и Адонис»